صالحین مسجد( با محوریت بینش مطهــر )

سنگر مجازی حلقه های صالحین

صالحین مسجد( با محوریت بینش مطهــر )

سنگر مجازی حلقه های صالحین

صالحین مسجد( با محوریت بینش مطهــر )
روش شناسی(متدولوژی) استاد مطهری
برای درک صحیح از اسلام، انسان و جهان هستی،
برای جستجو گران حقیقت بویژه جوانان جذاب خواهد بود.
روش شناسی فیلسوفی عارف
و فقیهی مجاهد
که هنوز عبارت زیبای او، وجدان های بیدار را
به تحسین نظام فکریش وا می دارد
که گفت:
"من ستایشگری معلمی هستم
که اندیشیدن را به من بیاموزد
نه اندیشه ها را"


پیوندهای روزانه
کلمات کلیدی

صالحین سردار شهید خادم صادق

بهترین تفریح مؤمن شناست.

استخر نیم بهای برق شیراز ویژه ی صالحین

استخر برق شیراز نیم بها

اصول کار تیمی

غدیرخم از نگاه شهید مطهری

مبلغ و میزان قدرت مقاومت یک ملّت

رئیس جمهور آمریکا فتوا صادر کرده است که

مقاومت مردم غزه نمونه ای از قدرت مقاومت انسان

امروز قضیّه‌ى اوّل جهان اسلام قضیّه‌ى غزّه است؛

خطبه‌هاى امام خامنه ای در نماز عید سعید فطر

سگ هارى و گرگ درنده‌اى به انسانهاى مظلوم حمله کرده است؛

سامانه پیامک KHAMENEI.IR

توصیه قرآن برای انتخاب همسر

همایش آسیب شناسی ماهواره (دجالواره)

دجال در آخر الزمان مردم را فرا می خواند به عبودیت خودش

مفهوم دجال در روایات

باید کار را از نقطه ی آسان و با مساعدت همگرایان آغاز کنیم

مقایسه دجالواره با ماهواره

دجال به عنوان نماد قدرت ثروت و فرهنگ که در تقابل با دین

باید با این هنر ها آشنا شد و با ابراز خودشان به جنگ آنها رفت

ماهواره به دنبال تغییر سبک زندگی

دجال که در آخر الزمان است با همه اقتدارهای دجال های گذشته

شروع عملیات افشای دجالواره شیطان با رمز یا علی بن ابیطالب علیه السلام

آغاز عملیات بزرگ افشای دجالواره شیطان

افشای دجالواره شیطان

شروع عملیات

سپاه احمدبن موسی شیراز پیشتاز افشای دجالواره ی شیطان

نشست های مقدماتی عملیات بزرگ دجالواره شیطان

یک شاه بیت اخلاقی در روابط اجتماعی

آخرین نظرات

۲ مطلب در مرداد ۱۳۹۲ ثبت شده است


سردار نقدی:
باید در نظام حلقه‌های صالحین به روشنگری و بصیرت‌دهی بپردازیم
مسئله مهم حال حاضر جریان یافتن اندیشه ولایت در بستر جامعه است، یعنی جامعه مطالبه گر آن چیزی باشد که ولی امر مسلمین می‌گوید.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: مسئله مهم حال حاضر جریان یافتن اندیشه ولایت در بستر جامعه است، یعنی جامعه مطالبه گر باید آن چیزی باشد که ولی امر مسلمین می‌گوید.

به گزارش ایلنا، سردار محمدرضا نقدی در گردهمایی سرمربیان حلقه های صالحین استان سمنان که در سالن جلسات سپاه این استان برگزار شد، اظهار داشت: اسلام ناب باید در جامعه تسری یابد؛ چرا که این امر جنبه حیاتی دارد.

وی با بیان این‌که رأس نظام شجره طیبه صالحین مقام معظم رهبری است، افزود: آنچه که می تواند جامعه را پیش برد گفتمان سازی است و لازمه گفتمان سازی این است که اندیشه ولایت را در میان همه اقشار جامعه بازگو کنیم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین اظهارداشت: با توجه به این‌که مهمترین مسئله در حلقه صالحین کیفی سازی است نباید از بحث کمیت غافل شد و باید تا پایان سال 92 جذب حداکثری انجام پذیرد و از آغاز سال 93 افرادی رشد یافته به ترتیب بعنوان سرگروه، مربی، سرمربی و... به کارگیری شوند.

نقدی تصریح کرد: اساس و شالوده نظام صالحین بر مبنای تربیت واقع شده است و جنبه تربیت بر جنبه آموزشی اولویت دارد.

وی افزود: باید سرمربیان حلقه‌های صالحین به مسائلی از قبیل اقتصاد مقاومتی، تمدن اسلامی و سبک زندگی اسلامی اهتمام ورزند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: خوشبختانه در حلقه‌های صالحین دغدغه به لحاظ محتوا وجود ندارد و آنچه که در حال حاضر دغدغه این شجره طیبه است، بحث شیوه ی اجرایی کار و روش های تعامل با افراد زیر مجموعه حلقه صالحین است.

نقدی خاطرنشان کرد: اهمیت طرح صالحین و ضرورت آن با توجه به نیاز کشور برای ساماندهی نسل جوان بر همگان واضح و مبرهن است.

وی گفت: استفاده از مساجد و نماز جمعه‌ها، استفاده از فضای سایبری، آموزش حضوری و غیر حضوری مربیان بصورت مستمر، نظارت مستمر بر عملکرد صالحین و انتقال تجربیات در کیفی سازی حلقه های صالحین بسیار موثر است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: مقام معظم ولایت در سخنان خود کلیات را بیان می‌کنند و سخنرانان همان سخنان را به عینه به مخاطبان خود ارائه می‌کنند که این کار هنر نیست؛ برای مثال وقتی ایشان می‌گویند نباید با آمریکا سازش کنیم و ببینیم کشورهایی که سازش کردند عاقبتشان چه شد یک سرمربی یا سرگروه موفق کسی است که آمار و ارقام آن را به صورت مستند و مستدل برای مخاطبان خود بیان کنند.

نقدی افزود: مربیان، سرمربیان و سرگروه‌های حلقه‌های صالحین باید به دنبال واکاوی بیانات مقام معظم رهبری به صورت ارائه مستندات و استدلال باشند و باید در نظام حلقه‌های صالحین به روشنگری و بصیرت‌دهی بپردازیم.


منبع:

http://ilna.ir/news/news.cfm?id=77408

۰ نظر ۱۲ مرداد ۹۲ ، ۱۸:۲۰
وبلاگ صالحین مسجد(با محوریت بینش مطهر)

صالحین و ترسیم

استراتِژی دفاعی انقلاب اسلامی

تصویر امام

با محوریت پیام قطعنامه امام خمینی سلام الله علیه

در جبهه مقاومت ایران اسلامی

و جبهه ی مقاومت فلسطین


در گزارشی از دو جلسه حلقه های صالحین مسجد

در دو روز ماه مبارک رمضان 


یکی مربوط به جبهه مقاومت ایران اسلامی در برابر جنگ تحمیلی اشغالگران بعثی در روز جمعه 28 تیر 92 و جزء خوانی قرآن در حلقه یا پیوستن اعضای حلقه به جلسه ی جزء خوانی مسجد همزمان با 10 رمضان


و دیگری مربوط به جبهه ی مقاومت فلسطین در برابر اشغالگران صهیونیست در روز 24 رمضان جمعه آخر ماه مبارک  و روز قدس همزمان با 11 مرداد ماه 1392 
جمعه اول

(28 تیر 92) که یک روز پس از 27 تیر سالروز پذیرش رسمی قطعنامه 598 در جنگ تحمیلی بود و موضوع بحث حلقه های صالحین مسجد


متن دعوتنامه پیامک شده بع اعضای صالحین مسجد:

سلام بر صالحین مسجد - ساعت ۱۸ جمعه ۲۸ تیر ۹۲

در مسجد حلقه میزنیم٬

با یاد امام خمینی که در ۲۷ تیر ۶۷

با پیام پذیرش قطعنامه ۵۹۸ استراتژی دفاعی انقلاب را ترسیم کردند

و به امید زیارت حضرت امام رضا(س)

   saLehinemasjed.blog.ir


اعضای حلقه های صالحین به جلسه ی جزء خوانی پیوستیم که جزء دهم قرآن مجید سوره ی انفال را تلاوت می کردند.

اداره ی جلسه ی جزء خوانی را امام محترم جماعت مسجد در ماه مبارک حجت الاسلام پارسایی بر عهده داشتند.

حاج آقا پارسایی تلاوت قرآن که به آیه 60 سوره انفال رسید به محتوا و ترجمه ی آیه که آرم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هم از آن گرفته شده است اشاره کردند و جلسه ی تلاوت قرآن به جلسه ی تدبر در قرآن تبدیل شد.


آیه 60 سوره انفال از جزء 10 قرآن کریم را از سایت تنزیل می آورم تا سپس به بحث و گفتگوی صالحین پیرامون تدبر و اندیشه در آن آیه را مورد دقت و مطالعه قرار دهیم.


وَأَعِدُّوا لَهُم مَّا اسْتَطَعْتُم مِّن قُوَّةٍ 

وَمِن رِّ‌بَاطِ الْخَیْلِ   

تُرْ‌هِبُونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّـهِ وَعَدُوَّکُمْ

وَآخَرِ‌ینَ مِن دُونِهِمْ

لَا تَعْلَمُونَهُمُ اللَّـهُ یَعْلَمُهُمْ ۚ

وَمَا تُنفِقُوا مِن شَیْءٍ فِی سَبِیلِ اللَّـهِ

یُوَفَّ إِلَیْکُمْ وَأَنتُمْ لَا تُظْلَمُونَ ﴿٦٠


ترجمه فولادوند:

و هر چه در توان دارید از نیرو و اسبهاى آماده بسیج کنید، تا با این [تدارکات‌]، دشمن خدا و دشمن خودتان و [دشمنان‌] دیگرى را جز ایشان -که شما نمى‌شناسیدشان و خدا آنان را مى‌شناسد- بترسانید. و هر چیزى در راه خدا خرج کنید پاداشش به خود شما بازگردانیده مى‌شود و بر شما ستم نخواهد رفت.

ترجمه مکارم شیرازی:
هر نیرویی در قدرت دارید، برای مقابله با آنها [= دشمنان‌]، آماده سازید! و (همچنین) اسبهای ورزیده (برای میدان نبرد)، تا به وسیله آن، دشمن خدا و دشمن خویش را بترسانید! و (همچنین) گروه دیگری غیر از اینها را، که شما نمی‌شناسید و خدا آنها را می‌شناسد! و هر چه در راه خدا (و تقویت بنیه دفاعی اسلام) انفاق کنید، بطور کامل به شما بازگردانده می‌شود، و به شما ستم نخواهد شد!
http://tanzil.net/?locale=fa_IR#8:60در این جلسه در مورد "هر نیرویی که در قدرت دارید" یا "هرچه در توان دارید" اعضای جلسه صحبت کردند.

 با تدبر در این آیه  و اندیشیدن در مفهوم  "هر نیرویی" بعضی از اعضای جلسه می گفتند شاید شامل همه ی تجهیزاتی که امکان داشتن آن به منظور ترساندن دشمنان باشد. و همچنین به عنوان عاملی بازدارنده که دشمنان را از طمع داشتن و حمله به کشورهای اسلامی باز دارد.

بعضی می گفتند هر چیزی برای ما مسلمانان مجاز نیست.

از یکی می گفت که مثلا در زمان جنگ تحمیلی صدام با موشک باران شهر هاٰ به ما حمله می کرد و ما اجازه نداشتیم که به شهر های آنها موشک بزنیم.

در جواب او دیگری می گفت که این که شما گفتید را قبول نداریم. چون در آن زمان هم فقط چهار شهر عراق از حملات موشکی ایران در امان بود. و ما اعلام کرده بودیم که فقط چهار شهر مقدس نجف و کربلا و کاظمین و سامرا امن است. ایران به مردم عراق اعلام کرده بود که بخاطر حملات موشکی صدام به شهر های ایرانٰ مقابله به مثل حق ماست. اما چهار شهر عراق امن است و مردم می توانند به آن چهار شهر بروند.

یکی می گفت حاصل این موشک باران ها که صدمه به مردم بوده است.

و دیگری جواب می داد که در جنگ که حاوا تقسیم نمی کنند. وقتی دشمن باحربه ی موشک باران شهر ها جنگ را ادامه می دادٰ که نمی شد دست روی دست گذاشت. باید ماشین جنگی دشمن را از کار انداخت. و حمله به تاسیسات زیر بنایی دشمن در شهر ها یکی از راه حل ها بود. به مردم عراق هم که گفته شده بود چهار شهر عراق امن امن است. هم از حمله ی هوایی و هم از موشک باران.

بالاخره بحث تدبر در آیه 60 سوره ی انفال قرآن کریم به دفاع مقدس ایران در مقابل جنگ تحمیلی عراق رسید و موضوع پذیرش قطعنامه از سوی ایران در 27 تیر ماه 1367  که موضوع بحث حلقه های صالحین مسجد بود عملا شد بحث اصلی جلسه ی تلاوت و تدبر در قرآن کریم.


در این جلسه که بنا بود بعد از سوره ی انفال سوره بدون بسم الله الرحمن الرحیم یعنی سوره توبه تلاوت شود از سوی بعضی اعضای حلقه اشاره های به این سوره و اینکه در مورد مذمت قاعدین و فراریان از جبهه و جهاد هم است بحث هایی شد.

یکی از اعضا با توجه به اطلاعات و مطالعات یا شنیده های قبلی خود دلیل بسم الله نداشتن سوره توبه را مربوط به تارکان جهاد و فراریان از جبهه  و جنگ ذکر کرد. که البته در جمعه دوم  موضوع بسم الله نداشتن سوره توبه مورد بحث قرار گرفت که در ادامه ی مطلب جزئیات رامی توانید ببینید.

ماجرا پذیرش قطعنامه به صورت مفصل مورد بحث قرار گرفت.

بویِه متن پیام حضرت امام خمینی سلام الله علیه که به پیام قطعنامه 598 مشهور شده است و  استراتژی دفاعی انقلاب اسلامی در آن ترسیم شده است به فراخور حال جلسه مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. برای مطالعه متن پیام قطعنامه اینجا را کلیک کنید.جمعه دوم دیروز

(11 مرداد 92) که  روز قدس برابر با 24 رمضان المبارک بود و حلقه های صالحین مسجد باز هم به جلسه ی تلاوت جزء خوانی پیوستیم.

در این جلسه یکی از اعضای جلسه در حین تلاوت جزء خوانی پیشنهاد داد که اعضای جلسه یافته های قرآنی خود را از تلاوت 23 جزء خوانده شده در مورد ضرورت راهپیمایی روز جهانی قدس و حمایت از مقاومت فلسطین بیان کنند.

هر کدام آیه ای  یا سوره ای را بیان کرد.

یکی گفت:

چرا

عصر امام خمینی عصر بیداری و آزادی قدس و فلسطین عمق استراتژیک جمهوری اسلامی

است؟

......

ادامه دارد

.میهمان محترم وبلاگ صالحین مسجد تا آماده شدن محتوای فوق می توانید با یک کلیک به آدرس زیر مراجعه کنید و پژوهش های خود را تکمیل بفرمایید:


خط استراتژیک دفاعی انقلاب‌اسلامی چیست؟


۰ نظر ۱۲ مرداد ۹۲ ، ۱۷:۳۸
وبلاگ صالحین مسجد(با محوریت بینش مطهر)